|
| otiv12. 11. 2011 18:40:08 |
Janez to pa je za dušo in objektiv.Čudovito! Lep pozdrav!
| (+1) |  | |
|
|
|
|
| JTrogar12. 11. 2011 19:02:16 |
Vito, za brez fotoaparata, so še kar za silo slike. V živo je bilo pa, ne najdem prave besede, . Pravi balzam za dušo in telo. Lep pozdrav in hvala za Boskovec, Janez
| (+2) |  | |
|
|
|
|
| Janez Seliškar20. 11. 2011 09:13:09 |
Od Perka na Pavličevo sedlo, preko Pavličevih sten do Lesnikove sedla in na Jerebičje nas je vodila pot. Do Lesnikovega sedla po brezpotju, potem pa lepa stezica na prelepi razglednik na meji. Nadaljevali do pod Matkove kope, potem pa ob vodstvu Štajerskega para sestop po zahtevni, "srednji poti" do Matka. Ta srednja pot res ni za vsakogar, zahtevno orientacijsko, pa tudi tehnično. Cela zgodba je pa tukaj: https://picasaweb.google.com/janezseliskar12/Jerebicje19112011
1
| (+1) |  | |
|
|
|
|
| panda20. 11. 2011 09:22:56 |
Bravo Janez, zelo lepe fotke. 
|
|
|
|
| dprapr20. 11. 2011 10:06:16 |
Macesen1, prijetna je bila vaša družba v okolju, ki nam je vsem pri srcu. Na teh brezpotjih iščemo mir in samoto, potem pa ugotovimo, da še nekaj manjka. In to je bilo naše druženje okoli Matkove kope. Z ženo vas vse lepo pozdravljava, še posebej gospo Marijo,in upam, da se še kje srečamo!
| (+1) |  | |
|
|
|
|
| Janez Seliškar20. 11. 2011 10:15:47 |
dprapr, vedno bolj se umikam v brezpotni svet, da moji družbi pokažem še nekaj novega, kar se iz markiranih poteh ne vidi. V teh koncih imam še kar nekaj za raziskati, zato se bom tod sigurno še potikal. Hvala za vodenje po srednji poti in razkritje novih skrivnosti Matkovega kota!!
1
|
|
|
|
| Irina20. 11. 2011 11:34:45 |
JTrogar 12.11.2011 Jerebičje je zanimiva tura, škoda, da opisu nisi priložil še kakšno fotografijo, bi si znali bolje predstavljati.
|
|
|
|
| Edina25. 11. 2011 02:26:28 |
Tudi jaz sem morala ponovno na obisk v Matkovo kraljestvo. Najprej, ker je bila stopnja sončeve abstinence že kritična, nato ker so JTrogarjeve slikce tako silno mamljive in ker sem si prejšnji teden ta delček grebena ogledala z Matkove Kope. Začela sem pri kmetiji Matk in se najprej sprehodila do Lesnikovega sedla. Nadaljevala po grebenu do Jerebičja in naprej do sedla Jevševec (Matkovega sedla). Južno od sedla se dvigata še Matkov Grintovec in Jerševec. Na oba sem se povzpela s poti, ki od tu dalje zapusti greben in se ovije pobočja Matkove kope. Z Grintovca sem si ogledovala verjeten potek poti sestopa, ki se je pričel pri opuščeni Matkovi staji na sedlu. Slikovita pot preči pobočje Jerebičja, se strmo spusti po gozdu ter me na koncu strmine pusti v dilemi; ali desno po ozki in zaraščeni stezici, ali levo v strmo grapo. Odločim se za slednjo. Spust v grapo je strm in razdrt, ponekod poledenel, samo prečenje grape pa nezahtevno. Sledilo je prečenje strmega gozdnega pobočja, ki se je izteklo v še eno manjšo grapo, nato pa skoraj vodoravno na kolovoz, ki me je pripeljal nazaj do kmetije Matk. Nisem prepričana, da je to tako imenovana zgornja pot, ali pač? Prosim vse, ki veste več o teh potkah za odgovor, za pomoč pripenjam tudi nekaj detajlov. V celoti gledano spet ena fantastična krožna tura, z razgledi, ki jih zlahka uvrstim med najlepše, vsekakor pa zelo posebne v KSA.
| (+3) |  | |
|
|
|
|
| Edina25. 11. 2011 21:54:12 |
dprapr, po ZS ne morem pripeti fotk, zato jih bom tukaj v vrstnem redu, ki je vpisan na ZS.
|
|
|
|
| pika22. 03. 2013 20:50:09 |
Današnji lep dan je bil zopet balzam za dušo, če pa te pot vodi po nedotaknjeni naravi, pa je še toliko lepše. Cesta do Pavličevega sedla je splužena, sicer ozka, drugače normalno prevozna (problem je pomanjkanje izogibališč). Na avstrijski strani velja prepoved vožnje, kljub temu pa je cesta vzorno očiščena. Glede na zaporo sem pri mitnici pustila avto in si turo podaljšala za pol ure korakanja po prazni cesti . Potem pa na zasneženo gozdno cesto, kjer je sneg odlično držal in me je že jezilo, da s sabo poleg vse opreme vlačim še krplje. Se je pa zadeva popolnoma obrnila na naši strani. Ko sem prečkala Lesnikovo sedlo, so se snežne razmere spremenile, in če ne bi imela krpelj, bi se mi udiralo do r.... . Turo sem zaključila na sedlu pod Jerebičjem, saj se mi je zaradi velike količine nesprijetega in napihanega snega, zdelo nadaljevanje prenevarno. Razgledi zaradi tega niso bili nič slabši, dan pa čudovito izkoriščen.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
| (+5) |  | |
|
|
|
|
| geppo23. 03. 2013 08:32:06 |
Peljati se da do Ž. Kaple, samo spodaj ko prideš na cesto, ki pripelje iz Jezerskega včasih "žandarji" čakajo na kršitelje. Drugače je pa cesta kljub prepovedi ponavadi lepo vzdržavana in plužena. lp
|
|
|
|
| atoamac13. 05. 2013 14:26:42 |
Včeraj kopno, na nekaj mestih malo blatno, v grapah še par centimetrov snega. Razgledi - taki z napol zasneženimi pobočji bližnjih in daljnih velikanov pa so itak najlepši. Razen mravelj drugih premičnih živih bitij nismo srečali.
| (+1) |  | |
|
|
|
|
| otiv1. 09. 2013 13:44:54 |
Janez, kaj si aparat doma pozabil? Da bi še mi uživali ob jerebiki. Lep pozdrav!
|
|
|
|
| Janez Seliškar21. 10. 2013 08:02:00 |
Tudi na Jerebičju podobno kot drugod, razkošje jesenskih barv. Od kmetije Perk na Lesnikovo sedlo in po stezi na vrh.
1
2
|
|
|
|
| Jovan Cukut1. 05. 2014 17:33:12 |
Lepo, lepo Drago. Levo mimo, po tebi Matkovega zoba, (Marjana in Marko sta ga v svojem albumu imenovala izraziti zob), sem šel na Matkovo kopo in naprej na Krničko in Mrzlo goro. Zelo lepo si ga posnel. Upam, da je Matkov zob pravo ime in da ga bo tudi Janez Slapnik potrdil. V Kamniških je danes grmelo in sevalo, zato, ali vas je kaj dež namočil pri povratku, tako kot mene s kolesarske Katarine? Lp
|
|
|
|
| dprapr1. 05. 2014 18:23:57 |
Nič nas ni namočilo, smo bili dovolj zgodnji! Do 12.ure bi bili tudi ostali vrhovi primerni za vzpon, ampak mi smo danes, kot sem že omenil, martinčkali... Za Matkov zob, pa škoda, da nisem vprašal g. Matka, ki smo ga srečali tam zgoraj in malo poklepetali. Lp
|
|
|
|
| geppo1. 05. 2014 20:05:01 |
Kaj je lepo nabrušen greben Krničke gore. To pot moram enkrat zašpiliti, tako kot si jo ti danes. lp
|
|
|
Za objavo komentarja se morate prijaviti:
V kolikor še nimate uporabniškega imena se morate najprej
registrirati.