Grintovec od Suhadolnika ... po dolgem času sva se namenila v Kamniške Alpe, točneje na Grintovec in morda še kam. Po stari navadi se nisva ukvarjala s prevoznostjo ceste iz Kamniške Bistrice do Konca, ampak sva za štart izbrala Suhadolnikovo domačijo nad dolino Kokre. Da je cesta prevozna sva vedela, kaj naju čaka v nadaljevanju pa si nisva predstavljala

.
Cesta je urejena do parkirišča in še naprej do vikenda nad domačijo, nato pa se pokrajina temeljito spremeni. Planinske poti večinoma ni več, so le ogromni grabni ob katerih ostaneš brez besed. Kaj vse lahko naredi hudourniška voda, ki se v neverjetnih količinah steka z ostenj okoliških gora. Nepredstavljivo. Kaj sedaj? Nekaj izkušenj imava, zato sva se odločila nadaljevati do točke, ko se nama bo nadaljevanje zdelo prenevarno.
Iskala sva najboljše, čim bolj varne prehode in nekako prilezla do Stare poti. Vstop je v trenutnih razmerah izjemno zahteven, prečno nadaljevanje pa brez večjih problemov. Kmalu sva bila na stiku s potjo čez Taško, ki je ni več. Pot v nadaljevanju od Suhadolnike planine do Cojzove koče je tudi že videla boljše čase. Razrila jo je voda in je še precej bolj naporna za hojo, kot je bila nekoč. Ta pot naju glede na prehojeno še nekaj časa ne bo videla, če sploh.
Po neudobnem dostopu sva se ustavila na jutranjo kavo v Cojzovi koči in nadaljevala proti Grintovcu. Rahel dež je medtem povsem prenehal in pokazalo se je celo sonce. Na vrhu nas je bilo le nekaj, ob sestopu pa so se vzpenjale množice. Večina je bila v kratkih hlačah in majicah, midva pa sva zaradi ledenega vetra nataknila celo rokavice

. Sestopila sva do Cojzove in po jutranji poti nazaj v dolino. Več sledi v foto-zgodbi ...
So naju pa zmotile in naju vedno bolj motijo cene v naših kočah. Po ponudbi capljamo daleč za primerljivimi italijanskimi in avstrijskimi kočami, po cenah pa jih žal krepko presegamo

.
Primer v Sloveniji... tokrat sva v Cojzovi koči za dve kavi iz termovke (zjutraj) plačala celih 8€ s tem, da imajo dostavo preko žičnice. Prejšnji teden sva v Vodnikovem domu za pločevinko piva in Isostara plačala 14€, na Stolu že lani 8€ za pol litra piva.
Primer v Avstriji … pred slabim mesecem sva v karnijski Filmoor-Hütte, kot tudi v Obstansersee-Hütte za pol litra piva odštela 5€, za kavo 3€. Za večerjo so trije meniji, sladica obvezna. Da ne bo pomote ... obe koči imata helikoptersko, se pravi najdražjo oskrbo.
Toliko o tem, kako pogoltni so postali lastniki nekaterih naših koč.