Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Prijava
Še niste registrirani? Registracija.
Ste pozabili geslo?
      
Anketa
Ali se s Prevalskega Stoga (2075 m), vidi Vernar (2225 m)?
Glasuj
Trobec / Zadnja sporočila

Trobec - Zadnja sporočila

Začete teme:
Trobec22. 04. 2026 07:46:49
Nerad odpiram nove teme...ampak sem kar presenečen, da ni še nič v tem stilu odprto. Bi rekel, da je že marsikdo hodil kaj podobnega.

Torej, sobotna ideja je bila približno obkrožit porečje Ljubnice. Če bi se tega držal čim bolj natančno, bi že moral štartati v Ljubnem. Pa Boskovec mi moral pustiti na miru, ker štrli ven iz tega. Ampak kot rečeno - približno. Torej od lovske koče naravnost na greben, po grebenu do Travnika, Komna in Smrekovca. Obrat na jug -čez Kalski greben, Boskovec, Golte in nazaj na izhodišče.

https://trobec.blogspot.com/2026/04/lubenski-krog-1842026.html
Trobec2. 09. 2025 23:08:16
Nerad odpiram nove teme, ampak sem iskal pa nisem našel, da bi bilo kaj o tem. zadrega

Torej, plan je bil kot je v naslovu napisano - prečenje od Visokega Kanina preko Vršičev do Prestreljenika. Čim bolj po grebenu, kolikor pač gre. Oz, dokler ostajamo na "šodrovskem nivoju" in ne zaidemo v alpinizem velik nasmeh Da zadnji del proti Prestreljeniku, nad oknom, ne gre v tem stilu, je bilo že prej jasno.
Na koncu je bil brezpoten del, z iskanji prehodov v divjem podrtem svetu samo čez Srednji Vršič in malo naprej do "konfina 14/8". Potem je vse naprej zgledalo "preveč" in smo sestopili na markirano. Vzpon na Grdi Vršič smo opustili zaradi megle, ki se je nabrala takrat. Tako da naprej po markirani do okna in na Prestreljenik.

Pa zgleda smo bili eni redkih tisti dan, ki smo šli iz Žlebov do koče peš...zadrega

https://trobec.blogspot.com/2025/09/kanin-in-precenje-vrsicev-3182025.html
Komentarji:
Trobec23. 06. 2026 15:15:28
Torej so 3 pravilni odgovori velik nasmeh
Trobec22. 06. 2026 15:32:32
Imam gpx. Je pa moja filozofija enaka, kot je napisal Hammond. V življenju še nisem hodil po gpx-u, ker v tem primeru bi brezpotje zame popolnoma izgubilo smisel.
Razumem pa, da smo si različni, zato sem tudi že komu kdaj poslal gpx nasmeh
Trobec22. 06. 2026 11:18:29
"Logistično" se izide, da že drugi vikend zapored raziskujem ta divji, zanimiv in povsem neobljuden svet.
Še posebej je zanimiva orientacija, ko stojiš na nekem kuclju, pa moraš do naslednjega,samo 100m oddaljenega splezat čez 2 skoka, naredit 3 velike ovinke zaradi globokih razpok in pazit, da ne padeš v eno od 5 brezen na poti velik nasmeh
Vsekakor pa zelo zanimiva tura.

https://trobec.blogspot.com/2026/06/kaninski-podi-glave-in-talirji-2062026.html
Trobec20. 06. 2026 20:31:28
Zelo spominja na Severni zob nasmeh
Trobec19. 06. 2026 20:32:13
Še se najde kaj novega primernega za predšihtno velik nasmeh
Ocena brezpotje bo kar prava, v zadnjem delu so stezice sila težko sledljive in je verjento res bolje zaupati svoji orientaciji, kot iskati "imaginarne" poti. Seveda, če si vajen takega terena nasmeh

https://trobec.blogspot.com/2026/06/zajmenove-peci-1662026.html
Trobec18. 06. 2026 21:13:18
Ah, višinci še niso ekstremni. Je pa razlika, če je ista cifra na lahki poti in bolj zmernih temperaturah, ali na zahtevnem brezpotju in žgočem soncu zadrega

Pivo res ni ravno mrzlo...ampak v tistem trenutku še vedno več kot užitno velik nasmeh
Trobec18. 06. 2026 17:11:34
Hvala nasmeh Ja, tekočine sem vzel 3,5l, ni bilo nič preveč. Res redko kdaj sploh vzamem toliko.

Pes pa po mojih izkušnjah porabi več vode kot človek. Niti ga ne bi jemal na tako turo, ker ima tudi slabšo termoregulacijo od človeka in zna biti pomoje že malo nevarno. Sploh za kakšnega dolgodlakega.
Trobec18. 06. 2026 09:28:46
Ne čisto 100% tako, kot pravi naslov teme. Že tako sem si dovolj podaljšal turo v obe ostali smeri velik nasmeh
Torej, iz Zavrzelna čez Jelenk in Bandero na Vršiče, Črnelske špice in nadaljevanje po grebenu do Rombona.
Zadnjo objavo pred mojo sem pa očitno preslabo naštudiral, oz čisto spregledal...zadrega

https://trobec.blogspot.com/2026/06/jelenk-vrsici-crnelske-spice-rombon.html
Trobec17. 06. 2026 07:58:36
Glede na to, da je bilo prvotno vprašanje "proti kam?" je res proti Ušju in Rombonu nasmeh

Sicer pa Ribežni
Trobec17. 06. 2026 07:10:21
Še pogled v drugo smer
Trobec17. 06. 2026 07:00:34
Sem šel tudi čez Bandero tisti dan, ampak slika ni nastala tam.
Trobec16. 06. 2026 20:51:14
Tudi ne...spet malo bolj stran mežikanje
Trobec16. 06. 2026 18:25:03
Ta je pa res že čisto blizu
Trobec16. 06. 2026 17:22:02
Ne, ta je tudi bolj stran. V od Prestreljenika bo.
Trobec16. 06. 2026 14:55:50
Aja, mogoče je problem, ker se tako Grdi kot Hudi Vršič podvajata, 2 koti z istim imenom. Torej, blizu sta Grdi Vršič 2327 in Hudi Vršič 2345...da ne bo dileme velik nasmeh
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Pogoji uporabe, Zasebnost in piškotki