Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Prijava
Še niste registrirani? Registracija.
Ste pozabili geslo?
      
Anketa
Ali se s Prevalskega Stoga (2075 m), vidi Vernar (2225 m)?
Glasuj
bos / Zadnja sporočila

bos - Zadnja sporočila

Začete teme:
bos2. 05. 2026 17:01:23
Smo se družinsko podali na Brač, da bi ga spoznali še malo drugače. Za začetek smo prehodili štiri etape, več informacij o celotni poti pa na Camino Brač.nasmeh
Za prehojene etape lahko rečem, da večinoma potekajo po makadamskih cestah, nekaj se hodi tudi po glavnih asfaltnih cestah, bolj malo pa po gozdnih poteh. Oznake poti so večinoma po tleh v smeri etape, ker smo hodili tudi v kontra smeri kakšno etapo, je bila orientacija zahtevnejša oz. priporočam naloženo GPS sled celotne poti. Nikjer nismo zasledili kakšnih smernih tabel poti in tudi v večjih krajih ne kakšnih info tabel celotne poti.
Vsi žigi poti se nahajajo v TIC-ih po krajih, ki pa so večinoma odprti med tednom med 9. in 14. uro, tako imajo v Milni svoj žig, na Bolu imajo Blaco, Zlatni rat in Bol, v Sumartinu imajo Povlja, Sumartin in Selca ter v Sutivanu imajo svoj žig.
Celotna pot poteka iz kraja v kraj ter tako spoznaš veliko zanimivih krajev in ostalih zanimivosti ob poti.mežikanje
Logistiko smo reševali kar sami, zato smo vzeli zraven eno kolo, da sem se na izhodišče hoje potem vrnil po avto.jezik
Prehodili smo približno polovico poti od skupno 158 km, ostalo pa naslednjič, saj če nekaj začneš, moraš tudi dokončat!velik nasmeh
bos23. 02. 2026 20:02:58
Mesto nesrečne ljubezni, mesto mostov, mesto zvonikov in mesto odbojke, trenutno ene najboljših na svetu, katere del sta tudi naša Rok in Uroš.nasmeh
Če se po hribovsko izrazim sta bolj Kobanca kot Pohorca, eden je celo pravi Slovenec, drugi je pa moral ostati doma, ko smo se podali na vrh naše domovine, ker ni želel opraviti pripravljalnega treninga.velik nasmeh
Mariborčan in Hočan sta v domačih klubih v mlajših kategorijah osvojila vse, nato sta skupaj združila moči v Mariboru in po dolgih letih vrnila naslov v Maribor. Potem sta se podala v tujino vsak svojo pot in letos sta se spet znašla skupaj v Veroni, kjer je potekala zaključna prireditev olimpijskih iger, žal pa zato nismo mogli vstopiti v areno, razlog več za vrnitev.jezik
V kolikor se podajate v gore blizu Verone si le vzemite čas za ogled mesta, ki skriva marsikaj ...mežikanje
Komentarji:
bos21. 06. 2026 22:12:07
Od Mešenika do Kamniškega Dedca sem že bil, danes od Staničevega vrha, torej mi sedaj še manjka Kamniški Dedec - Staničev vrh za cele Zeleniške špice.zmedenvelik nasmeh
Sem se danes prepustil vodenju, gneče ni bilo, razen pri osvežitvi v tolmunih.jezik
bos21. 06. 2026 20:56:33
bos21. 06. 2026 19:52:38
Felix, poglej tukaj, si lani komentiral.mežikanje
bos20. 06. 2026 17:58:22
Ob poti na Pag smo se malo sprehodili skozi Senj ter zaplavali v najlepši uvali pod Velebitom.nasmeh
Nato smo spoznavali kamp Šimune, obiskali skrajno točko otoka in opazovali zahod ter vzhod iz najvišje točke.mežikanje
Sam sem opravil prečenje Šimuni - Sv. Vid - Pag, pot po grebenu je slabo vidna in kar zahtevna, je pa zato kar dobro označena, zato samo pozorno od oznake do oznake.jezik
bos3. 06. 2026 20:04:43
bos1. 06. 2026 07:06:10
Tone, torej si najprej odtekel in se še potem sprehodil ... čelado dol.velik nasmeh
bos29. 05. 2026 21:25:07
Idealen dan za obisk Aljažanasmeh, če pozabim na šest delovnih odsekov AC od doma do izhodišča.jezen
Kakšen mir je bil danes, srnice so se pasle, svizci so tekali in si žvižgali, belka in kozoroginja sta se nastavljali objektivu in rožice so veselo rastle.jezik
Temperatura za hojo idealna, zjutraj malo oblačno do Konjskega sedla, sneg v Kurici in prvi vzpon od Planike, zimske opreme nisem uporabil, na grebenu je ob vzponu iz Vrat malo vleklo, na vrhu pol ure v samoti, potem Slovak, Poljak in štirje Čehi.mežikanje
bos27. 05. 2026 19:28:47
Krasno, res bi bil greh, če imaš čas.mežikanje
bos26. 05. 2026 10:35:54
Za tri dni sva se podala na Primorsko.jezik
Avto sva pustila na parkirišču v vasi Skadanščina in po cca. 10 km sva bila v Krvavem Potoku, kjer sva se na 6. km priključila na 15. etapo. Etapa poteka po asfaltnih in makadamskih cestah, najtežji je spust s Socerba po slabi poti do Ospa. Prvi dan sva zaključila malo s trase v Izoli.mežikanje
Drugi dan preko Strunjana zaključiva v Piranu 15. etapo in se podava naprej po 16. etapi. Ko zapustiva gnečo obmorski mest, kolesariva po dolini reke Dragonje v samoti vse do konca etape v Marezigah, kjer pa spet padeva v gnečo.eek Sledi še nadaljevanje po 17. etapi do Podpeči, kjer sva prespala, še prej pa sva zelo dobro jedla v Hrastovljah.velik nasmeh
Zadnji dan je sledil še vzpon na Slavnik, kjer je konec 17. etape in spust po začetnem delu 18. etape. Najbolj strm je bil vzpon na Slavnik v srednjem delu, zato pa je bil spust do najinega izhodišča prav prijeten.
Žigi so vsepovsod, če ni STKP, pa je od PZS.
Preživela sva tri krasne dni, na koncu seveda utrujena, a zadovoljna, saj sva spoznala ta del naše lepe Slovenije še malo drugače.nasmeh
bos18. 05. 2026 09:52:44
Ju nisem zasledil.
bos17. 05. 2026 21:10:10
Danes smo šli s cicko čez Savo in po Škratovi dolini na vrh. Ob sestopu še na Nebeško goro.
Cicka je OKjezik, poti so normalno prehodnenasmeh, razgledi pa so danes bilieek.
Potem so šli še šteti palčkevelik nasmeh in pogledati slapove Poharjevega grabna.mežikanje
bos10. 05. 2026 19:25:13
Danes s prijateljem, pravnukom znamenite klopce, malo po Golteh.mežikanje
bos5. 05. 2026 09:13:09
Ločanka kar daj novo ...
bos4. 05. 2026 10:48:15
Kojca je ... pa je pravilen odgovor?velik nasmeh
bos3. 05. 2026 20:22:14
Zadnji dan družinskih počitnic na Braču izkoristim za vzpon iz Bola na vrh in sestop do planinske koče Gažul, nato pa na trajekt in domov.jezik
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Pogoji uporabe, Zasebnost in piškotki