Snežne razmere 17. 4. 2026
17.04.2026
Plazovna napoved
petek, 17. 4. 2026
Stopnja nevarnosti petek, 17. 4. 2026 ob
Stopnja nevarnosti 2 – zmerna
Južne Julijske Alpe, Osrednje Julijske Alpe, Vzhodne Julijske Alpe, Zahodne Julijske Alpe, Kamniške Alpe, Savinjske Alpe in Koroška, Zahodne Karavanke, Osrednje Karavanke
Spomladanski dnevni cikli, možnost proženja zdrsnih plazov.
Stara snežna odeja je večinoma dobro povezana in stabilna, izjema so nekatere senčne lege nad 1800 m.
Možno je proženje zdrsnih plazov.
Snežna odeja
Vzorci nevarnosti
dp.10: spomladanske razmere
V jasni noči bo površina snežne odeje na tanko pomrznila. Dopoldne se bo kmalu ojužila in ostala mehka do noči.
Prisoje so že precej kopne tudi v visokogorju.
V stari snežni odeji so plasti snega večinoma dobro povezane med sabo. Bolj ali manj globoko pod površino se pojavlja več šibkih plasti sreža in osreženih zrn, ki so pogostejše na osojnih pobočjih nad 1800 m.
Vreme
V noči na petek in v petek dopoldne bo jasno. Nato bo nastala kopasta oblačnost, ki bo zakrila vrhove. Sredi dneva bo temperatura na 1500 m okoli 9, na 2500 m okoli 1 °C.
Obeti
V soboto bo več sonca in suho. Še naprej bo toplo. V nedeljo sredi dneva se bo pooblačilo.
Nevarnost plazov bo ostala enaka.
https://www.hribi.net/snezne_razmere_v_gorah Vir: ARSO