Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Prijava
Še niste registrirani? Registracija.
Ste pozabili geslo?
Anketa
Ali ste že bili na Stegovniku (1692 m)?
Glasuj
Gorovja / Goriško, Notranjsko in Snežniško hribovje / Velika Špička / Begunje pri Cerknici - Velika Špička

Begunje pri Cerknici - Velika Špička

Natisni
Izhodišče: Begunje pri Cerknici (611 m)
Širina/Dolžina: 45,82180°N 14,38370°E
Čas hoje: 1 h
Dolžina poti: 2,65 km
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 344 m
Višinska razlika po poti: 350 m
Zemljevid: Snežnik 1:50.000
Priporočena oprema (poletje):
Priporočena oprema (zima): dereze
Ogledov: 9.650
 1 osebi je objava všeč
Število slik: 24
Število komentarjev: 0
Dostop do izhodišča:
Z avtoceste Ljubljana - Koper se usmerimo na izvoz Unec in cesti naprej sledimo v smeri Cerknice. Le malo pred Cerknico nadaljujemo levo v smeri Begunj, nato pa po nekoliko bolj ovinkasti cesti hitro prispemo v že omenjeno vas. V Begunjah z vožnjo nadaljujemo po glavni cesti, nato pa v križišču ob trgovini Mercator, nadaljujemo naravnost na makadamsko cesto ob kateri opazimo oznake za Špičasto Stražišče (levo Bezuljak, desno Selšček). Slabši makadamski cesti, nato sledimo do manjšega parkirišča ob vaškem kegljišču.
Opis poti:
Z izhodišča nadaljujemo po slabši makadamski cesti, ki nas že po nekaj 10 korakih lahkotne hoje pripelje na razpotje treh kolovozov. Nadaljujemo po najbolj levem (lahko tudi srednjem) kolovozu, le ta pa nas v rahlem vzponu pripelje na naslednje označeno razpotje.
Nadaljujemo po levi poti (desno Špička čez Cumarovnik) in vzpon nadaljujemo po zložnem kolovozu, ki se višje spremeni v postopoma vse bolj strmo peš pot. Čez čas nas pot pripelje pod vrh Begunjske Zalake, kjer tudi stopimo iz gozda na prijetna travnata pobočja. Tu se pot položi, nato pa se nekaj minut nadaljuje brez večjih sprememb višine. Nekoliko naprej stopimo na kolovoz, s katerega se po nekaj minutah hoje v desno odcepi markirana peš pot. Usmerimo se na omenjeno peš pot, le ta pa nas kmalu pripelje na razpotje, kjer se nam z desne priključi pot iz vasi Selšček in druga pot iz Begunj (možnost sestopa). Nadaljujemo naravnost po razmeroma zložni planinski poti, po kateri se v manj kot 5 minutah nadaljnje hoje povzpnemo na vrh Velike Špičke.
zemljevid poti - Velika Špička
Priporočamo: izleti z istega izhodišča, podobni izleti, panorama, vpisna knjiga
Slike:
Begunje pri Cerknici - Velika Špička1
Begunje pri Cerknici - Velika Špička2
Begunje pri Cerknici - Velika Špička3
Begunje pri Cerknici - Velika Špička4
Begunje pri Cerknici - Velika Špička5
Begunje pri Cerknici - Velika Špička6
Begunje pri Cerknici - Velika Špička7
Begunje pri Cerknici - Velika Špička8
Begunje pri Cerknici - Velika Špička9
Begunje pri Cerknici - Velika Špička10
Begunje pri Cerknici - Velika Špička11
Begunje pri Cerknici - Velika Špička12
Begunje pri Cerknici - Velika Špička13
Begunje pri Cerknici - Velika Špička14
Begunje pri Cerknici - Velika Špička15
Begunje pri Cerknici - Velika Špička16
Begunje pri Cerknici - Velika Špička17
Begunje pri Cerknici - Velika Špička18
Begunje pri Cerknici - Velika Špička19
Begunje pri Cerknici - Velika Špička20
Begunje pri Cerknici - Velika Špička21
Begunje pri Cerknici - Velika Špička22
Begunje pri Cerknici - Velika Špička23
Begunje pri Cerknici - Velika Špička24
Diskusija o izletu Begunje pri Cerknici - Velika Špička
Za objavo komentarja se morate prijaviti:
Uporabniško ime:
Geslo:
Prijava
V kolikor še nimate uporabniškega imena se morate najprej registrirati.
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Pogoji uporabe, Zasebnost in piškotki