Mišelj vrh čez Koštrunovec
|
| taubi420. 09. 2015 15:23:55 |
Bolj primeren je po moje vzpon čez Koštronovec in sestop proti zahodu v Mišeljsko dolino. Odcep za Koštrunovec je v spodnjem delu doline, kjer se lovska steza v ruševju odcepi desno proti vzhodu.
|
|
|
|
| mailman17. 08. 2018 17:17:15 |
Turbo je tako lepo enostavno opisal pot na ta hrib, da sem tekst enostavno sprintal in ga "proizvedel" v prakso. V teh koncih sem prvič, zato sem se okoli Malega polja in Mišeljske planine lovil, a ni bilo hudo. Turbov opis bom malček popravil, namreč časi se spreminjajo, z njimi pa tudi človeški poseg: namreč, tam kjer pot v Mišeljsko dolino zavije ostro levo ( pod rušjem), naj bi "našo" pot iskali v rušju, a je rušje porezano, tako da pot ne more bit bolj očitna. Šele višje v travah jo izgubiš, a je smer očitna, možicev pa je ravno prav, tako da je potrebno malo mozgat. Po prelomnici prideš pod melišče, tam jih pa sploh ne potrebuješ, jasno je, da se gre pod meliščem do strmih trav in na sedlo. Do sedla potem deluje fizika, sam nisem hodil v okljukih, imel sem "dobre noge" (kolesarski žargon) in sem izvedel "blitzkrieg" naravnost na sedlo! Skozi žleb je luštno, le začetek je zatežen. Navzgor je potem vse plezljivo, le v desno se je treba držati, kot je napisal turbo. Nimam kaj, tura "do jaja"!!! Dol potem naprej po grebenu do Na Nizkem in navzdol do poti.
| (+6) |  | |
|
|
|
|
| anak18. 08. 2018 21:03:10 |
Danes, 18.8.2018, čez Koštrunovec na Mišelj vrh, ki naju je zjutraj pozdravil z mavrico. Ker na planini nisva našla možica, sva šla kar po svoje ( precej direktno od planine) proti Koštrunovcu - prehodi niso bili pretežki, prvega možica sva opazila šele na travah pod Koštrunovcem. Naprej brez težav. Sestopila sva proti zahodu do sedlca in nazaj do Planine pod Mišelj vrhom. Štartala sva na zg. parkirišču na Rudnem polju, za celotno turo sva porabila 6.45.
| (+4) |  | |
|
|
|
|
| ejti2. 10. 2018 21:45:54 |
Janez, opravičilo sprejeto. Še nekaj mojih sličic. Krasna tura in fajn družba. 
| (+3) |  | |
|
|
|
|
| serznoz2. 10. 2018 22:16:07 |
V zadnjih prispevkih vsi gredo nad Koštrunovcem skozi kamin. Meni je lažja varianta po travnati zajedi levo od kamina. Čeprav je tudi tu okrog 2 metra "kamina", ga je lažje splezati po desni strani. V nadaljevanju mestoma shojena steza vodi po izpostavljeni strmini levo od skale, potem je potrebno prečenje strmine skoraj do grape in potem v desno po travah navzgor. Na vrhu trav, na grebenu, se obe poti združita.
| (+4) |  | |
|
|
|
|
| peter215. 10. 2019 15:56:08 |
Dvodnevno pohajkovanje med jesenskimi macesni sva pričela na planini Blato. Še pred sončnim vzhodom sva bila na planini Krstenica. Od tam na Mišeljski preval in v samotno in tiho Mišeljsko dolino. Povzpela sva se na Koštrunovec, nazaj pa v planino pod Mišelj vrhom. Lepo obarvani macesni so nama vse popoldne nudili uživanje v razgledih med omenjeno planino, Malim in Velim poljem. Za prenočitev sva izkoristila še odprto Vodnikovo kočo (odprta do 20. 10. 2019). Naslednji dan pa proti Kanjavcu in Triglavskim jezerom, več o tem pa jutri v naslednji objavi. Slike: http://www.petersfoto.si/thumbnails.php?album=datebrowse&date=2019-10-15 http://www.petersfoto.si
1
| (+6) |  | |
|
|
|
|
| skalar5015. 10. 2019 16:30:17 |
resda ne sodi sem ampak pod "splošen klepet" pa vseeno ... ponovno ... ... ko bi še kakšno PD sledilo dobri praksi Vodnikove koče pa vhodna vrata ob zadnja leta podaljšanem poletju ne zapiralo že sredi septembra ampak mesec dni kasneje ...
| (+6) |  | |
|
|
|
|
| peter215. 10. 2019 19:03:11 |
Ja, res pohvalno. Koča je tudi lepo urejena s prijaznim osebjem.
|
|
|
|
| edoo30. 07. 2021 16:35:01 |
Lepo, da objavljate,rad preberem, bi blo pa tud lepo, da bi objavljal mal bolj točne podatke. Npr. slika 26, pa tud se mi zdi, da je pravo ime Mišeljski konec, ne pa kr nekaj po svoje. Naj še kdo potrdi. Lp
|
|
|
|
| skala12330. 07. 2021 17:00:13 |
Hvala za opozorilo,malo sem se zatipkal,sem popravil.
| (+1) |  | |
|
|
|
Za objavo komentarja se morate prijaviti:
V kolikor še nimate uporabniškega imena se morate najprej
registrirati.